פעילויות לכל המשפחה

הדרכות לבתי ספר

לחצו כאן למידע על כל פעילויות סוף השבוע במוזיאון

מבקרים יקרים לתשומת לבכם
במוזיאון מספר יצירות מוצבות על רצפת המוזיאון, על מנת של יפגעו
הכניסה עם עגלות אינה אפשרית למוזיאון.
נשמח לראותכם
בברכה,
הנהלת המוזיאון

 

הדרכות לקהל הרחב במוזיאון אגם לאמנות

האמנות של יעקב אגם, כמו גם תפיסתו בנושא חינוך לאמנות, מזמנת ומעוררת את האוריינות החזותית אשר נדרשת מכל אדם, אך לצערנו נדחקת פעמים רבות ומפנה מקום לאוריינות הוורבאלית. התערוכה מציעה כר נרחב להדרכות אשר יגעו בעולמות ה"מדברים" לילדים ולנוער: יצירתיות, חווית המציאות והבלתי צפוי, נקודות מבט שונות סימבוליקה יהודית וכמובן- הטכניקות שמאחורי היצירה הקינטית שעל התפר בין אמנות למדע ולטכנולוגיה.

ההדרכה במוזיאו היא דאלוגית וחווייתית, מעודדת ריבוי דעות ומדגישה מצד אחד את היות האמנות שפה אוניברסאלית, ומצד שני את האיכויות הייחודיות והמהפכניות של יצירתו של אגם.

יצירותיו הססגוניות, הדינמיות והאינסופיות מרתקות ילדים ומבוגרים כאחד.
במהלך התערוכה יתקיימו במוזיאון פעילויות קבועות ומשתנות אשר משקפים את תפיסת עולמו של אגם והמיועדים ומשפחות וילדים. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים ולהתעדכן בדלפק המוזיאון 03-5555900:

פעילות עצמאית בגלריות:

 –  הדומים מסתובבים באולם החוויה – אנו מזמינים את המבקרים להפוך לחלק מיצירת האמנות המוצגת באולם הייחודי באמצעות ישיבה על ההדומים הצבעוניים או סידור שלהם במרחב והתבוננות בהם במבט-על מזויות שונות.

 –  אמנות דיגיטלית – בשנים האחרונות יוצר אגם יצירות דיגיטליות אינטראקטיביות ש-5 מהן נמצאות בגלרית הכניסה. אתם מוזמנים להתנסות וליצור בעצמכם!

–  סיורי משפחות: "קפסולת הזמן" – מהם מקורות האמנות וכיצד החלה התנועה הקינטית?
סיור חוויתי ומסקרן המשולב בערכת הפעלה, במהלכו מכירים את עבודתו של יעקב אגם ואת תפיסת עולמו ומתחקים אחר מקורות האמנות הקינטית.
ניתן לקיים סיור באופן עצמאי או בליווי מדריך בהרשמה מראש ובתוספת של 5 ₪ למשתתף מעבר לעלות כרטיס הכניסה.

 –  חוויה במרחב ההדרכה – במרחב ההדרכה הייחודי של המוזיאון הממוקם בקומה התחתונה, מוזמנים הילדים להתנסות וליצור ברוח עבודותיו של אגם.
הפעילות פתוחה לקהל בשעות קבועות המפורסמות בדלפק הכניסה למוזיאון. הפעילות בתיאום ראש.

  "אגמיגול" – פעילות יצירה מונחית במהלכה הילדים מתנסים באחת מטכניקות ההדפס האמנותית של אגם המתקיימת במרחב ההדרכה של המוזיאון.
לילדים בגילאי 5-12, ילדים עד גיל 6 בליווי מבוגר. בתוספת 15 שקלים.

בחזרה לדף פעילויות והדרכות